přeskočit navigaci

Názory

Hydroenergetika

01

UPOZORNĚNÍ:
Uvedené názory nemusí vyjadřovat názor společnosti HYDROINVEST.
Pokud máte zájem svůj názor sdělit prostřednictvím www.hydroinvest.cz, zašlete jeho znění na info@hydroinvest.cz. Zveřejněny budou pouze zajímavé a pozitivně podnětné názory na investiční, stavební a vodohospodářskou problematiku. Na zveřejnění není nárok. HYDROINVEST si vyhrazuje právo na úpravu znění.
Autor názoru se obvykle nezveřejňuje. Kontakt na autora lze získat pouze se souhlasem jeho i HYDROINVESTu. Reakci autorovi lze zaslat prostřednictvím HYDROINVESTu, pokud autor příjem reakcí neodmítnul. HYDROINVEST neručí za úspěšné přeposlání autorovi.
Autor nemá nárok na odměnu.

Vyhláška ERÚ - nevhodné podmínění vyšší výkupní ceny elektřiny z MVE

Cenové rozhodnutí Energetického regulačního úřadu č. 8/2008 ze dne 18. listopadu 2008 (kterým se stanovuje podpora pro výrobu elektřiny z obnovitelných zdrojů energie, kombinované výroby elektřiny a tepla a druhotných energetických zdrojů) má v bodě (1.4.3.) vadu, která má za následek, že se tak nejedná jen o podporu výroby elektřiny z obnovitelných zdrojů energie, ale hlavně o podporu dodavatelů zaměřených na:

  1. výměnu nebo generální opravu turbín,
  2. výměnu nebo převinutí generátorů,
  3. opravy elektročástí,
  4. výměny regulačních zařízení a
  5. výměny nebo instalace nových automatizovaných systémů řízení.

Tato skrytá podpora výše uvedených dodavatelů je uvedena i ve všech dřívějších rozhodnutích. Je neuvěřitelné, že taková rozhodnutí jsou vydávána i v době, kdy ve vládě sedí "zelení". Taková vláda by si měla umět pohlídat státní úřady, aby se takové věci nedělaly. Je přece proti zájmu ochrany přírody, aby byla podporována výměna prvků, které mohou bez oprav spolehlivě sloužit dále. V konečném důsledku se tak podporuje produkce odpadu.

NAHORU