přeskočit navigaci

Názory

Hydroenergetika

02

UPOZORNĚNÍ:
Uvedené názory nemusí vyjadřovat názor společnosti HYDROINVEST.
Pokud máte zájem svůj názor sdělit prostřednictvím www.hydroinvest.cz, zašlete jeho znění na info@hydroinvest.cz. Zveřejněny budou pouze zajímavé a pozitivně podnětné názory na investiční, stavební a vodohospodářskou problematiku. Na zveřejnění není nárok. HYDROINVEST si vyhrazuje právo na úpravu znění.
Autor názoru se obvykle nezveřejňuje. Kontakt na autora lze získat pouze se souhlasem jeho i HYDROINVESTu. Reakci autorovi lze zaslat prostřednictvím HYDROINVESTu, pokud autor příjem reakcí neodmítnul. HYDROINVEST neručí za úspěšné přeposlání autorovi.
Autor nemá nárok na odměnu.

Diskriminace vodních elektráren s výkonem nad 10 MW

Energetický zákon je již změněn tak, že i vodní elektrárny s výkonem nad 10 MW jsou definovány jako obnovitelné zdroje energie. Sice to chvíli trvalo, ale na to jsme u nás docela zvyklí. Když to bylo napsané v zákoně, tak se přece musí dlouhodobým pozorováním ověřit, zda se vlivem existence vodní elektrárny s takovým výkonem řeka nepřestane samoobnovovat. Bývalé učitelky (asi vlastivědy a fyziky) našich poslanců musí mít radost, jak rychle jejich odchovanci upravili názvosloví zákona do souladu s lidskou logikou.

Tak tedy dobrá, "vodní velkoelektrárníci", před zákonem jste si již rovni s menšími vodními elektrárnami. Ale pozor, nemyslete si, že už máte vyhráno. Ještě je tady energetický regulační úřad. A ten si na Vás ve svém rozhodnutí č. 8/2008 ještě nevzpoměl. Minimální výkupní ceny jsou tak stanoveny pouze pro malé vodní elektrárny, a do této kategorie podle bodu 1.4.1 nepatříte.

NAHORU