přeskočit navigaci

Názory

Investice obecně

07

UPOZORNĚNÍ:
Uvedené názory nemusí vyjadřovat názor společnosti HYDROINVEST.
Pokud máte zájem svůj názor sdělit prostřednictvím www.hydroinvest.cz, zašlete jeho znění na info@hydroinvest.cz. Zveřejněny budou pouze zajímavé a pozitivně podnětné názory na investiční, stavební a vodohospodářskou problematiku. Na zveřejnění není nárok. HYDROINVEST si vyhrazuje právo na úpravu znění.
Autor názoru se obvykle nezveřejňuje. Kontakt na autora lze získat pouze se souhlasem jeho i HYDROINVESTu. Reakci autorovi lze zaslat prostřednictvím HYDROINVESTu, pokud autor příjem reakcí neodmítnul. HYDROINVEST neručí za úspěšné přeposlání autorovi.
Autor nemá nárok na odměnu.

Variantní řešení ve veřejných zakázkách - ode zdi ke zdi

Jak vyjde nový zákon o veřejných zakázkách, změní se pravidla pro variantní řešení nabídek. Variantní řešení by měl mít možnost stanovit zadavatel z těchto možností:

  1. Variantní řešení je nepřípustné:
    v případě, když si zadavatel myslí, že projektant a zpracovatel tendrové dokumentace jsou nejchytřejší a uchazeči jenom vymýšlejí, jak by zadavateli zamotali hlavu a napálili ho, o žádné nápady uchazečů zadavatel nestojí
  2. Variantní řešení lze přiložit:
    uchazeči musí nabídnout "podle tendrové dokumentace", mohou však navíc přiložit varianty, zadavatel posuzuje vždy nabídky podle tendru a dále může, ale nemusí, posuzovat varianty, když se mu ta varianta nezdá na první pohled, tak se nemusí obtěžovat s hodnocením a nikdo mu to nemůže vyčítat
  3. Variantní řešení je přípustné:
    uchazeč musí předložit alespoň jednu ucelenou nabídku, žádná nabídka ale nemusí být přesně podle tendrové dokumentace

NAHORU